MÜDÜR YARDIMCILIĞI VE MÜDÜR BAŞYARDIMCILIĞI SINAVINA İLİŞKİN SORU BANKASI YAYINLIYORUZ

 MÜDÜR YARDIMCILIĞI VE MÜDÜR BAŞYARDIMCILIĞI SINAVINA İLİŞKİN SORU BANKASI YAYIMLIYORUZ

TÖS her zaman eşitlik ilkesinin savunucusu olmuştur; olmaya da devam edecektir. TÖS ikinci görev almak isteyen öğretmenlerin hakkaniyet ölçüsünde yarışmalarını her zaman desteklemektedir.

Bu bağlamda TÖS Müdür Yardımcılığı ve Müdür Başyardımcılığı Sınavı İçin mevzuattan oluşan kaynak kitabı 21 Aralık 2015 tarihinde çıkarmıştı. Anılan tarihte de TÖS ileri ki günlerde Müdür Başyardımcılığı Ve Müdür Yardımcılığı Sınavına girecek üyeleri için Soru Bankası ve Deneme Sınavı hazırlayacağını belirtmişti.

Bu günden itibaren TÖS Müdür Yardımcılığı ve Müdür Başyardımcılığı Sınavına ilişkin soru bankasını yayımlayacaktır.  Ayrıca ileri ki günlerde deneme sınavı yayımlayacaktır.

Bugün 222 sayılı İlköğretim ve Eğitim Kanunu ile  652 sayılı Millî Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile ilgili sorulara ve cevaplara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Dikmen ONAT

TÖS Genel Başkanı

 

[spiderpowa-pdf src=”https://tosmerkez.org.tr/wp-content/uploads/2016/02/222-sayılı-kanun-soruları.pdf”]222 sayılı kanun soruları

[spiderpowa-pdf src=”https://tosmerkez.org.tr/wp-content/uploads/2016/02/652-SAYILI-MİLLİ-EĞİTİM-BAKANLIĞININ-TEŞKİLAT-VE-GÖREVLERİ-HAKKINDA-KANUN-HÜKMÜNDE-KARARNAME.pdf”]652 SAYILI MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞININ TEŞKİLAT VE GÖREVLERİ HAKKINDA KANUN HÜKMÜNDE KARARNAME[spiderpowa-pdf src=”https://tosmerkez.org.tr/wp-content/uploads/2016/02/YANITLAR.-1-docx.pdf”]YANITLAR. 1 docx