GÜLE GÜLE BERKİN

Gezi Parkı gösterileri sırasında ekmek almaya gittiği sırada polislerin attığı gaz bombası fişeği ile başından vurulan Berkin Elvan, 269 gün süren yaşam savaşımını kaybetti.

Polise “Destan yazdı”, “Emri ben verdim” diyenlerin vicdanlarının olmadığını bugünlerde daha iyi görmekteyiz ve daha iyi anlamaktayız.

Berkin Elvan, tıpkı Gezi Parkı gösterileri sürecinde polis saldırısı ile hayatını kaybeden   Ali İsmail Korkmaz, Ethem Sarısülük, Abdullah Cömert, Mehmet Ayvalıtaş, Ahmet Atakan, Medeni Yıldırım gibi tamamen siyasi iktidarın sorumlusu olduğu devlet şiddetinin kurbanı olmuştur.

Hiçbir şekilde telafisi mümkün olmasa da Berkin’in ölümünün, kadın ve çocuk cinayetlerine sessiz kalan kör vicdanlarda insanlık sevgisini ateşleyecek bir kıvılcıma dönüşmesini umut ediyoruz.

Berkin in ölümünün, iktidar hırsı ile kavrulan, ihtiras cehenneminde hapsolan vicdanların hükmettiği zihinlerde; demokratik yaşamın akılcılığına çağıracak bir dürtü olmasını umut ediyoruz.

Zira kadınların ve çocukların öldürüldüğü, kadın ve çocuk ölümlerine sessiz kalındığı toplumlarda, insanlık adına konuşulacak bir şey yoktur.

Berkin’imizi, barış ve adalet içinde; demokratik yaşama duyduğumuz özlemin harareti ile selamlıyoruz.

Berkin artık hepimizin evladıdır. Onu kalbimize gömüyoruz.

269 gün sonra Berkin’in cansız bedenini teslim alan Elvan ailesinin acısını paylaşır, sabırlar dileriz. Berkin’imiz ışıklar içinde uyusun.

                                                      Dikmen ONAT

                                                      Genel Başkan