BU KIŞ MEMURUN CEBİ YANACAK!

BU KIŞ MEMURUN CEBİ YANACAK!

 Elektrik ve doğal gazda önümüzdeki aydan başlamak kaydıyla yüzde 9’luk fiyat artışına gidilmiştir. Bu artışlar özellikle kışın tüketimin arttığı dönemi kapsamaktadır. Bu zamlar, her zaman ezilenin ve mazlumun yanında olduğunu iddia eden bir hükümete ne yazık ki yakışmamaktadır. Yapılan zamlarla ilgili verilen örnekler de AB ülkeleri baz alınmaktadır.  Bu ülkelerden örnek veren hükümet AB vatandaşlarının gelirlerinin yüzde kaçını elektrik ve doğalgaza harcadıklarına bakmayıp Euro bazında fiyat veren yetkililer halkı kandırmaktan başka bir şey yapmamaktadırlar.

 TÖS’ÜN KONUYA İLİŞKİN GÖRÜŞÜ

 Her zaman olduğu gibi hükümetler zam yaptığında dolardaki artışı bahane göstererek SABİT GELİRLİLERİN yani memurların ceplerine ellerini atmaktadırlar.

Ekonomistler aylar öncesinden Hükümeti uyararak, geçen yıllara göre bu yıl ekonomik anlamda yaşamın daha zor olacağını söylemişlerdir. Hükümet her zaman olduğu gibi işlerin yolunda olduğu söylemekle birlikte Türk ekonomisine ilişkin olumsuz yorum yapanları kriz çıkarmakla suçlamış o da olmadı ise vatan haini ilan etmişlerdir.

Hükümet yandaş sendika ile yaptığı toplu sözleşmenin arkasına saklanmaktan vaz geçmeli bir an önce memura enflasyon farkı ödemelidir. Eğer bunu yapamıyorsa memura ek zam vermelidir. Buna ne anayasa ne de 4688 sayılı kanun engel oluşturmamaktadır.

 Dikmen ONAT

TÖS Genel Başkanı